Pomysły na prezent dla małego miłośnika książek

Czytanie książek zawsze jest wartościowym sposobem na spędzanie czasu. Czytelnictwo poszerza horyzonty i rozwija wyobraźnię. Jest to ważne zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Każdy rodzic powinien pomyśleć o tym, jak skutecznie promować pasję do czytania o swoich pociech. Książki dla dzieci są oczywiście bardzo zróżnicowane, warto zatem wybierać takie tytuły, które są odpowiednie dla danego przedziału wiekowego. Oprócz tego rodzic może na wiele innych sposobów pokazywać dziecku, jak ogromne piękno kryje się w czytaniu.

Książka – idealny prezent pod choinkę

Książki to doskonałe prezenty na święta dla dzieci. Jest to jedna z pierwszych propozycji o jakich myślimy, kiedy szukamy prezentu również dla osób dorosłych. Dziecko może bardzo ucieszyć się z książki, jeśli wybierzemy dla niego odpowiedni tytuł.

W przypadku nieco starszych dzieci warto poszukać książek związanych z dziedziną, którą dziecko się interesuje. Na rynku znaleźć można mnóstwo fantastycznych tytułów poświęconych chociażby historii czy naukom ścisłym, które przedstawiają dane tematy w atrakcyjny i przystępny sposób. W takim wypadku książka może być początkiem pasji na całe życie.

Młodsze dzieci preferują oczywiście bajki. W takich książkach musi być jak najwięcej kolorowych obrazków, które skutecznie przyciągają uwagę malucha. Często nie muszą one zawierać nawet zbyt wiele treści pisanej. Kilkuletnie dziecko o wiele bardziej zafascynuje się książeczką, w której będzie mogło oglądać same obrazki.

Książki interaktywne dla dzieci

Jeszcze lepszym pomysłem na prezenty na święta dla dzieci (gdzie kupić?) są różnego rodzaju książeczki interaktywne. Mogą one być dość proste – na przykład, do książki z konkretną historią dołączone są figurki czy zabawki związane z jej bohaterami. Dziecko czytając lub wysłuchując takich historii może się bawić i wyobrażać sobie cały przebieg akcji.

Można również znaleźć książeczki zaopatrzone w różne świecące czy wydające dźwięki elementy. Dla mniejszego dziecka świetnym pomysłem jest chociażby książka przedstawiająca różne zwierzęta i posiadające wgrane dźwięki, jakie wydają poszczególnie stworzenia. Dla malucha zawsze będzie to fantastyczna zabawa, która od najmłodszych lat zaszczepi w nim miłość do czytania.